Кременчуцький міський науково-методичний центр Кременчуцької міської ради

Всеукраїнський тиждень дитячого читання - 2013

Методичні поради

Щорічно в березні проводиться традиційне свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання. В цьому році він буде проводитись з 25 по 31 березня. Це тиждень зустрічі з книгою, розвитку читацької культури, свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів, вшанування митців, ювілярів. А в центрі заходів Тижня як завжди  - книга та її читач.

Планувати Тиждень дитячого читання необхідно разом з заступником директора з навчальної та навчально-виховної роботи, з класними керівниками та вчителями-предметниками. Бібліотечні заходи необхідно об’єднати певною тематикою, пов’язаною з дитячою книгою, світом дитинства. В цикл заходів слід включати книжкові виставки, літературні години, години поезії, творчі зустрічі, дні ювілярів. Під визначення тематики заходів необхідно врахувати історичні події, літературні пам’ятні дати, уподобання учнів і вчителів, план виховної роботи навчального закладу.

Рекомендуємо провести Тиждень дитячого читання  під гаслом «Сузір’я вічного й святого  - дитяча книга на столі », «Дружба з книгою – це свято», «В сузір’ї книг – найкраща із дитинства». Нагадуємо, що визначними датами  у 2013 році є 125 років від дня народження А.С. Макаренка, 100 років від дня смерті М.М. Коцюбинського, 140 років від дня народження П.П. Скоропадського, 110 років від дня народження Я.О. Галана, 120 років від дня народження В.В. Маяковського, 100 років від дня смерті Лесі Українки, 170 років від дня смерті Г.Ф. Квітки-Основ’яненка, 180 років від дня смерті Вальтера Скотта, 175 років від дня народження І.С. Нечуя-Левицького, 150 років від дня народження О.Ю. Кобилянської, 150 років від дня народження Б.Д. Грінченка, 120 років від дня народження М.Г. Хвильового, 180 років від дня народження Марка Вовчка. Варто включити в програму Тижня відзначення ( 27 березня ) Міжнародного дня театру(27 березня) та Міжнародного дня дитячої книги (2 квітня) та Дня сміху (1 квітня).

Традиції Тижня – це яскраве оформлення бібліотеки книжковими виставками: «Хочеш знати все про всіх – другом будь хороших книг», « Мандрівка у царство книги», «Сторінками улюблених казок », «Книга – дивовижний сад, будинок життя та мудрості», «Книга – розум, знання  та успіх», «Журнальна карусель запрошує», «Твої товариші рекомендують – прочитай ці книги» та інші.

Відкривати Тиждень дитячого читання  бажано з елементами театралізації за такими темами: «Подорож до королівства книг», «Добрий день книжковий тиждень», «Книги – дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак», «Все про все розкажуть книги», «На гостину до бібліотеки», «Салют тобі, книго, салют,читачу!».

В рамках  Тижня варто провести конкурси дитячих малюнків та поробок «Юні ілюстратори книги», «Салют тобі, книго», «Світ чарівної книги», «Мандри сторінками книг», «Веселкові барви дитячих фантазій».

Програма проведення Тижня повинна передбачати зустрічі з письменниками, презентації нових книг, літературні калейдоскопи, КВК, компаси, подорожі сторінками дитячих творів, бліц-турніри, медіа-години, експрес-інформації, перегляди-роздуми, Дні поезії, енциклопедії, періодичних видань тощо.

Доречно провести для учнів 3-4 класів літературну мозаїку «Книга дивовижний сад, будинок життя та мудрості», для учнів 5-6 класів -  літературну вітальну «Читання – ось краще навчання», для учнів 7-8 класів – літературну гру «У скарбничку ерудита», для учнів 9-11 класів – відео лекторій «Герої книги на екрані».

Під час проведення Тижня  слід організувати конкурси найкращий читацький клас «Всього я багато знаю», бенефіс кращої читацької сім’ї  « Нас єднає мудрість книги », бліц-турнір « Школа чомусиків» та інші.

Всеукраїнський Тиждень дитячого читання – це добра нагода для популяризації найкращих літературних творів серед широкого кола читачів, а також для батьків та педагогів до проблеми дитячого читання. Дуже важливо, щоб читачі брали активну участь в організації та проведенні свята, виявляючи творчу ініціативу.

Методист КМНМЦ                                                                                                            В.В. Кутько